Гідроізоляція басейну та її якість - один з основних факторів, що впливають на довговічність усієї конструкції.
Стаціонарні басейни та резервуари для технологічної та питної води — складні гідротехнічні споруди, найважливішим елементом яких є чаша. Найчастіше вона виготовляється з монолітного бетону і має відповідати високим експлуатаційним вимогам. Серед багатьох факторів, що впливають на довговічність басейнів, особлива роль належить гідроізоляції.
Розглядаючи вимоги до гідроізоляції басейнів та резервуарів зазначимо, що залежно від умов зведення та експлуатації подібних гідротехнічних споруд, необхідно створювати комплексну систему гідроізоляції, яка повною мірою задовольнятиме призначення та умови роботи гідроізоляції в конструкції та відповідати будівельно-кліматичній зоні її застосування.
Сучасні технології дозволяють вирішувати ці завдання як під час проектування нових, так і реконструкції вже існуючих гідротехнічних споруд.
Основне призначення гідроізоляційних матеріалів, що застосовуються під час будівництва басейнів, — це захист конструкції від ґрунтових вод та внутрішня гідроізоляція чаші басейну. З урахуванням цього, здійснюється зовнішня та внутрішня гідроізоляція стаціонарних басейнів.
Зовнішня гідроізоляція басейнів і резервуарів зазвичай виконується з мастичних гідроізоляційних матеріалів.
Внутрішня гідроізоляція басейнів та резервуарів, залежно від поставленого завдання, виконується гідроізоляцією обмазувальної або проникаючої дії системи Мегатрон , які добре зарекомендували себе в Україні.
Проникаюча гідроізоляція у вихідному вигляді є сухою розчинну суміш, яка після додавання води та перемішування до сметанообразного стану, наноситься пензлем-макловицею на вологу, насичену водою поверхню бетону. Активні добавки, що містяться в матеріалі, вступають у хімічну реакцію з компонентами бетону та утворюють кристалічні комплекси всередині бетонних конструкцій. Прі це, чим більше капіляри насичені водою, тим краще відбувається зростання кристалів. Таким чином, відбувається заповнення пор та мікротріщин, що забезпечує герметизацію опорних конструкцій.
При застосуванні проникаючої гідроізоляції необхідно чітко розуміти, що найбільш вразливими місцями резервуару, з точки зору гідроізоляції, є:
Бетонні поверхні (днище, стіни) з метою усунення та запобігання капілярній фільтрації води необхідно обробляти розчином матеріалу "Мегатрон Проникаючий".
Перед нанесенням матеріалу "Мегатрон Проникаючий" на бетонну поверхню її необхідно очистити від пилу, бруду, цементного молока, висолів та інших матеріалів, що перешкоджають проникненню активних хімічних компонентів матеріалів системи Мегатрон. Очищати бетонні поверхні за допомогою водоструминної установки високого тиску або іншим прийнятним механічним способом (наприклад, щіткою з металевим ворсом). Ретельно зволожити бетон до повного насичення бетонної структури водою.
Після підготовки поверхні нанести розчин матеріалу "Мегатрон Проникаючий" у два шари пензлем із синтетичного волокна або за допомогою розчинонасосу з насадкою для розпилення. Перший шар матеріалу "Мегатрон Проникаючий" наносити на вологий бетон. Другий шар наносити на свіжий, але вже перший шар, що схопився. Перед нанесенням другого шару зволожити поверхню.
Нанесення розчину матеріалу "Мегатрон Проникаючий" повинно проводитися рівномірно по всій поверхні без пропусків.
Оброблені поверхні слід захищати від механічних впливів та негативних температур протягом 3-х діб. При цьому необхідно стежити за тим, щоб оброблені матеріалами системи Мегатрон поверхні протягом 3-х діб залишалися вологими, не повинно спостерігатися розтріскування та лущення покриття.
При догляді за поверхнею, обробленою з боку тиску води (при обробці резервуарів зсередини), термін зволоження рекомендується збільшити до 14 діб.
Для зволоження оброблених поверхонь зазвичай використовуються такі методи: водне розпилення, укриття бетонної поверхні поліетиленовою плівкою.
Гідроізоляція місць технологічних отворів від стяжок кріплення щитової опалубки здійснюється матеріалами Мегатрон Шовний та Мегатрон Проникаючий.
Перш ніж приступити до гідроізоляції отвору необхідно демонтувати пластикову втулку за допомогою дриля або іншим прийнятним способом, після чого очистити отвір (стисненим повітрям або йоржом) від пилу. Заповнити отвір монтажною піною таким чином, щоб по краях отворів із зовнішньої або внутрішньої сторони залишилися порожнини завглибшки 20-25 мм. Після цього отримані порожнини зволожити.
Приготувати розчин матеріалу "Мегатрон Шовний" шпаклювальної консистенції. Заповнити порожнини розчином матеріалу "Мегатрон Шовний" за допомогою металевого шпателя або вручну в гумових рукавичках, сильно втискаючи та ущільнюючи його. Витрата матеріалу "Мегатрон Шовний" на порожнину діаметром 20 мм та глибиною 20-25 мм становить 0,03 кг. із розрахунку сухої суміші.
Приготувати розчин матеріалу "Мегатрон Проникаючий", зволожити заповнені розчином матеріалу "Мегатрон Шовний" і прилеглі до них у радіусі 20 мм ділянки, після чого пензлем нанести на них розчин матеріалу "Мегатрон Проникаючий".
Гідроізоляція швів, стиків, сполучень, примикань, вводів комунікацій здійснюється з використанням матеріалів "Мегатрон Шовний".
Гідроізоляція тріщин матеріалом "Мегатрон Шовний" можлива як на етапі нового будівництва, так і в процесі проведення ремонтних робіт на спорудженні, що експлуатується.
Гідроізоляція сухих та вологих тріщин може також здійснюватися спеціальними ін'єкційними смолами WEBAC.
Метод ін'єкційної гідроізоляції полягає в тому, що матеріали, що застосовуються, доставляються в глибину конструкції шляхом високого тиску за допомогою спеціальних інструментів (пакерів). Основні переваги, якими характеризується ін'єкційна гідроізоляція, є:
Неущільнення та місця структурно-ушкодженого бетону відновлюються маєріалами.
Гідроізоляція басейнів та резервуарів - це один з найбільш відповідальних етапів будівництва басейну. Порушення технологій гідроізоляційних робіт веде до зниження ефективності використання гідроізоляційних матеріалів. Звертайтеся до професіоналів!