Гідроізоляція стін дозволяє уберегти будівлю від негативного впливу води та вологи, попереджає виникнення шкідливих суперечок та грибків.
Гідроізоляція зовнішніх стін нижче нульової позначки — одне з найважливіших завдань будівництва, оскільки за її вирішенні необхідно забезпечити термін експлуатації захисту рівним терміну служби самої споруди. Саме з цієї причини при виборі матеріалу, здатного вирішити цю проблему, перевага надається тим гідроізоляцонним матеріалам, характеристики яких залишаються незмінними з часом: водо- та паронепроникність, здатність протистояти проникненню коренів рослин, механічна міцність (наприклад, при осаді різних частин будівлі).
Однак вологість та протікання води крізь стіни приміщень, особливо заглиблених, залишаються загальною проблемою сучасного будівництва як в Україні, так і в інших країнах.
Основними причинами цього є дощова вода та тала вода, природна вологість ґрунту, що призводять до появи вогкості у приміщеннях, інші фактори.
При новому будівництві, оптимальним вирішенням цих проблем є застосування мастичної гідроізоляції, яка наноситься на поверхню, що гідроізолюється, і утворює на ній водовідштовхувальний шар: еластичну мембрану. Такі покриття здатні не тільки запобігати проникненню вологи в стіни, завдяки високій міцності та еластичності, але й приховувати усадкові тріщини.
Для зовнішньої гідроізоляції стін рекомендуємо використовувати MasterSeal 665.
Основним недоліком мастичних технологій є неефективна адгезія шару до поверхні, що гідроізолюється. Крім того, гідроізоляційна мембрана працює окремо від матеріалу, з якого виготовлені стіни. Таким чином, існує ймовірність відшарування від основи, утворення міхурів, водяних «кишень» та ін
Проникаюча гідроізоляція, на відміну від мастичної, запобігає капілярному проникненню вологи через структуру бетону та гідроізолює всю його товщу. Крім того, проникаюча гідроізоляція наноситься на вологий бетон із зовнішнього або зовнішнього боку і не боїться механічних пошкоджень.
Проникаюча гідроізоляція у вихідному вигляді є сухою розчинною сумішшю, яка після додавання води і перемішування до сметанообразного стану, наноситься пензлем-макловицею на вологу, насичену водою поверхню бетону. Активні добавки, що містяться в матеріалі, вступають у хімічну реакцію з компонентами бетону та утворюють кристалічні комплекси всередині бетонних фундаментів. При цьому чим більше капіляри насичені водою, тим краще відбувається зростання кристалів. Таким чином, відбувається заповнення пор та мікротріщин, що забезпечує герметизацію опорних конструкцій.
Безсумнівною перевагою проникаючої гідроізоляції є ще її висока екологічність. Бетон, оброблений проникаючою гідроізоляцією, не пропускає воду, але чудово «дихає», тобто. паропроникаємо, що дуже важливо як для «здоров'я» бетону, так і для здоров'я людей, які перебувають у цій будівлі.
У результаті багаторічної практичної роботи в Україні, ми маємо всі підстави стверджувати, що матеріали дії системи Мегатрон відмінно підходять для гідроізоляції стін як зовні, так і зсередини приміщення.
Бетонні поверхні стін з метою усунення та запобігання капілярній фільтрації води необхідно обробляти розчином матеріалу "Мегатрон Проникаючий".
Перед нанесенням матеріалу "Мегатрон Проникаючий" на бетонну поверхню її необхідно очистити від пилу, бруду, цементного молока, висолів та інших матеріалів, що перешкоджають проникненню активних хімічних компонентів матеріалів системи Мегатрон. Очищати бетонні поверхні за допомогою водоструминної установки високого тиску або іншим прийнятним механічним способом (наприклад, щіткою з металевим ворсом). Ретельно зволожити бетон до повного насичення бетонної структури водою.
Після підготовки поверхні нанести розчин матеріалу "Мегатрон Проникаючий" у два шари пензлем із синтетичного волокна або за допомогою розчинонасосу з насадкою для розпилення. Перший шар матеріалу "Мегатрон Проникаючий" наносити на вологий бетон. Другий шар наносити на свіжий, але вже перший шар, що схопився. Перед нанесенням другого шару зволожити поверхню.
Нанесення розчину матеріалу "Мегатрон Проникаючий" повинно проводитися рівномірно по всій поверхні без пропусків.
Оброблені поверхні слід захищати від механічних впливів та негативних температур протягом 3-х діб. При цьому необхідно стежити за тим, щоб оброблені матеріалами системи Мегатрон поверхні протягом 3-х діб залишалися вологими, не повинно спостерігатися розтріскування та лущення покриття. Для зволоження оброблених поверхонь зазвичай використовуються такі методи: водне розпилення, укриття бетонної поверхні поліетиленовою плівкою.
Гідроізоляція швів, стиків, сполучень, примикань, вводів комунікацій здійснюється з використанням матеріалу "Мегатрон Шовний" . Роботи з використанням матеріалу "Мегатрон Шовний" можливі як на етапі нового будівництва, так і в процесі проведення ремонтних робіт на спорудженні, що експлуатується.
Гідроізоляція місць технологічних отворів від стяжок кріплення щитової опалубки здійснюється матеріалами "Мегатрон Шовний" та "Мегатрон Проникаючий".
Перш ніж приступити до гідроізоляції отвору необхідно демонтувати пластикову втулку за допомогою дриля або іншим прийнятним способом, після чого очистити отвір (стислим повітрям або йоржом) від пилу. Заповнити отвір монтажною піною таким чином, щоб по краях отворів із зовнішньої або внутрішньої сторони залишилися порожнини завглибшки 20-25 мм. Після цього отримані порожнини зволожити.
Приготувати розчин матеріалу "Мегатрон Шовний" шпаклювальної консистенції. Заповнити порожнини розчином матеріалу "Мегатрон Шовний" за допомогою металевого шпателя або вручну в гумових рукавичках, сильно втискаючи та ущільнюючи його. Витрата матеріалу "Мегатрон Шовний" на порожнину діаметром 20 мм та глибиною 20-25 мм становить 0,03 кг. із розрахунку сухої суміші.
Приготувати розчин матеріалу "Мегатрон Проникаючий", зволожити заповнені розчином матеріалу "Мегатрон Шовний" і прилеглі до них у радіусі 20 мм ділянки, після чого пензлем нанести на них розчин матеріалу "Мегатрон Проникаючий".
Увага! Матеріали "Мегатрон Шовний" ефективний тільки для гідроізоляції та герметизації швів та тріщин статичних конструкцій.
Гідроізоляція рухомих сухих та вологих тріщинздійснюється спеціальними ін'єкційними смолами.
Метод ін'єкційної гідроізоляції полягає в тому, що матеріали, що застосовуються, доставляються в глибину конструкції шляхом високого тиску за допомогою спеціальних інструментів (пакерів). Основні переваги, якими характеризується ін'єкційна гідроізоляція, є:
Температурні та деформаційні шви конструкції рекомендуємо гідроізолювати за допомогою спеціальних герметиків.
Крім того, іноді стіни залишаються вологими навіть за умови надійної гідроізоляції. У такому випадку, необхідно вирішити проблему з вентиляцією у приміщенні та теплоізоляцією.
Щодо тепоізоляції, то фарба-термос Термосилат з успіхом може вирішити цю проблему як зовні, так і зсередини приміщення.