UA | RU

Гідроізоляція фундаменту

Гідроізоляція фундаменту — один з найважливіших моментів спорудження будинку, якщо її виконати неякісно, то через кілька років чекайте на проблеми, які іноді дуже складно вирішити.

Тривалий термін експлуатації будівельних конструкцій будівель і споруд безпосередньо залежить від якості їхньої захищеності від негативного впливу води або вологи, тобто основного фактора, що сприяє руйнуванню. Бетон, з якого, як правило, виконується фундамент, є структурою, пронизану порами, капілярами і мікротріщинами. Наявність у структурі бетону розгалуженої мережі пір, капілярів та мікротріщин обумовлено низкою факторів: випаровування води під час схоплювання бетону, недостатнє ущільнення бетону при заливці, внутрішні напруження, що виникають через усадку бетону в процесі схоплювання та ін. Усередині бетону незалежно від того, блокова це конструкція чи моноліт, знаходиться арматура, яка має властивість корозувати, внаслідок чого у масиві тіла бетону виникають тріщини. Конструкція втрачає міцність і з часом руйнується. Тому знехтувати гідроізоляцією фундаменту не можна.

Матеріали для гідроізоляції фундаменту

Сучасний ринок пропонує величезну кількість гідроізоляційних матеріалів та технологій. Це водночас і добре, і погано. Добре, що є асортимент матеріалів для виконання гідроізоляції, є вибір. Погано те, що в цьому асортименті матеріалів для гідроізоляції фундаменту дуже складно зорієнтуватися, особливо за відсутності досвіду та схильності довіряти не завжди сумлінній рекламі. Вихід із ситуації полягає у тому, щоб не допускати у таких питаннях самодіяльності, не довіряти роботи такого роду неспеціалістам та будівельникам, які не мають достатнього досвіду та кваліфікації.

Методи та технології гідроізоляції фундаментів

Існує кілька ефективних методів та технологій гідроізоляції фундаменту залежно від використовуваного матеріалу. Кожен з них має свої переваги та недоліки та вибирається за ситуацією.

Отримати особливо щільний бетон із високою маркою водонепроникності, морозостійкості та міцності дозволяє добавка в бетон "Мегатрон Добавка". Таким чином забезпечується гідроізоляція фундаменту на стадії бетонування .

Для виключення капілярного просочення, тобто. підняття води з фундаменту і далі вгору по стіні, між бетонною основою фундаменту та стіною, виконаною з пористого матеріалу (цегла, дерево, ніздрюватий бетон тощо) виконується горизонтальна гідроізоляція фундаменту.

Для захисту зовнішніх та внутрішніх поверхонь фундаменту від вологи застосовується вертикальна гідроізоляція фундаменту.

Гідроізоляція фундаменту своїми руками

Як би Ви впевнено себе не відчували в будівельній справі, гідроізоляцію фундаменту краще довірити професіоналам. Причому професіоналам вузької спеціалізації. Насамперед тому, що гідроізоляцію фундаменту потрібно зробити правильно і надійно з першого разу, оскільки розтин гідроізоляції фундаменту для ремонту дуже недешевий захід. І тут краще перестрахуватись.

гидроизоляция фундамента
гидроизоляция фундамента
гидроизоляция фундамента
гидроизоляция фундамента

Вартість гідроізоляції та ціна матеріалів

Фундамент — це головна несуча частина, основа, опора будь-якої будівлі чи споруди та від її надійності великою мірою залежать експлуатаційні якості будівлі, її довговічність. Вартість будівництва фундаментів становить 15-20% вартості будинку, а витрати на гідроізоляцію фундаменту всього 1-5%. Але прорахунок і неякісне виконання гідроізоляційних робіт неминуче вимагають у майбутньому вкладення значно більших сум.