UA | RU

Гідроізоляція фундаменту

Вертикальна гідроізоляція фундаменту

Призначена для захисту зовнішніх та внутрішніх поверхонь фундаменту від вологи. Залежно від конструктивних особливостей фундаменту, конкретних умов експлуатації споруди та умов для виконання гідроізоляційних робіт нами застосовується мастична гідроізоляція. або проникаюча.

Мастична гідроізоляція фундаменту

Мастична гідроізоляція запобігає контакту фундаменту з водою. На вертикальних поверхнях застосовуються бітумно-каучукові та бітумно-поліуретанові гідроізоляційні мастики. Наносяться зовні, на попередньо підготовлені та висушені поверхні. Після застигання  утворюють суцільне водонепроникне покриття - еластичну мембрану.  Такі покриття здатні не тільки запобігати проникненню вологи в фундамент, завдяки високій міцності та еластичності, але й приховувати усадкові тріщини.

Мінусом мастичної гідроізоляції є те, що вона працює окремо від матеріалу, з якого зроблено фундамент. Таким чином, існує ймовірність відшарування від основи, утворення міхурів, водяних «кишень» та ін

Основними причинами дефектів можуть бути: застосування сумішей з терміном зберігання, що минув; нанесення мастики на вологу поверхню виконання робіт під час дощу, при сильному вітрі (більше 10 м/сек), під прямим сонячним промінням; наявності полої на поверхні; погане вирівнювання поверхні перед нанесенням покриття; механічні пошкодження при зворотному засипанні та ін.

Для вертикальної гідроізоляції фундаменту рекомендуємо застосовувати покриття на основі бітумної емульсії, модифікованої каучуком.

Мостика MasterSeal 665 наноситься на чисту та суху поверхню. Основа очищається від пилу, піску, і різного роду сміття, що може істотно зменшити адгезію до основи. При негативних температурах, оброблювану поверхню необхідно очистити від снігу, льоду та інею і прогріти газовим або інфрачервоним пальником.

Перед нанесенням мастики рекомендується нанести на поверхню, що гідроізолюється, праймер.

Наноситься мастика в два шари за допомогою кисті або шпателя. Другий шар наноситься після повного висихання першого. За необхідності можливе армування.

Будівельні конструкції, що вимагають зворотного засипання, можна засипати ґрунтом через 24 години після нанесення мастики в один шар, при нанесенні 2-х шарів через 48 годин. Час висихання при температурі +20°С не більше 24 годин. Рекомендований шар 2 мм. Витрата при товщині шару в 2 мм становить 2 — 2,5 кг/м.кв.

Проникаюча гідроізоляція фундаменту

Проникаюча гідроізоляція, на відміну від мастичної, запобігає капілярному проникненню вологи через капілярну структуру поверхні фундаменту виконаного з бетону (по цеглі проникаюча гідроізоляція не працює!).

Проникаюча гідроізоляція наноситься як на внутрішню, так і на зовнішню сторону фундаменту. У вихідному вигляді це суха розчинна суміш, яка після додавання води та перемішування до сметанообразного стану, наноситься пензлем-макловицею на вологу, насичену водою поверхню бетону. Активні добавки, що містяться в матеріалі, вступають у хімічну реакцію з компонентами бетону та утворюють кристалічні комплекси всередині бетонних фундаментів. Прі  цьому, що більше капіляри насичені водою, то краще відбувається зростання кристалів. Таким чином, відбувається заповнення пор та мікротріщин, що забезпечує герметизацію опорних конструкцій.

Безсумнівною перевагою проникаючої гідроізоляції є ще її висока екологічність. Бетон, оброблений проникаючою гідроізоляцією, не пропускає воду, але чудово «дихає», тобто. паропроникаємо, що дуже важливо як для « здоров'я » бетону, так і для здоров'я людей, які перебувають у цій будівлі.

Внаслідок багаторічної практичної роботи, а також на підставі висновків, зроблених провідними інститутами, що займаються проблемами бетону, ми маємо всі підстави стверджувати, що серед гідроізоляційних матеріалів проникаючої дії лідируючі позиції займають матеріали системи Мегатрон.

Перед нанесенням матеріалу"Мегатрон Проникаючий"на вертикальну поверхню фундаменту, її необхідно очистити від пилу, бруду, цементного молока, висолів та інших матеріалів, що перешкоджають проникненню активних хімічних компонентів матеріалу. "Мегатрон Проникаючий". Очищати бетонні поверхні за допомогою водоструминної установки високого тиску або іншим прийнятним механічним способом (наприклад, щіткою з металевим ворсом). Ретельно зволожити бетон до повного насичення бетонної структури водою.

Змішати суху суміш з водою в наступній пропорції: 1 частина води на 2 частини матеріалу "Мегатрон Проникаючий" за обсягом. Вливати воду у суху суміш (не навпаки). Змішувати протягом 1-2 хвилин вручну або за допомогою низькооборотного дриля. Вид приготовленої суміші – рідкий сметаноподібний розчин. Готувати таку кількість розчину, яку можна використовувати протягом 30 хвилин. Під час використання розчин регулярно перемішувати для збереження початкової консистенції. Повторне додавання води до розчину не допускається.

Нанести розчин матеріалу "Мегатрон Проникаючий" у два шари пензлем із синтетичного волокна або за допомогою розчинонасосу з насадкою для розпилення . Перший шар матеріалу "Мегатрон Проникаючий" наносити на вологий бетон. Другий шар наносити на свіжий, але вже перший шар, що схопився (через 1,5-2 години). Перед нанесенням другого шару зволожити поверхню.

Увага! Нанесення розчину матеріалу "Мегатрон Проникаючий" повинно проводитися рівномірно по всій поверхні , без перепусток.

Витрата матеріалу "Мегатрон Проникаючий" у перерахунку на суху суміш при нанесенні в два шару становить від 0,8 кг/м.кв. до 1,2 кг/м. Збільшення витрат матеріалу "Мегатрон Проникаючий" можливе на нерівних поверхнях, що мають значні каверни або вибоїни.

Оброблені поверхні слід захищати від механічних впливів та негативних температур протягом 3-х діб. При цьому необхідно стежити за тим, щоб оброблені матеріалом "Мегатрон Проникаючий" поверхні протягом 3-х діб залишалися вологими, не повинно спостерігатися розтріскування та лущення покриття. Для зволоження оброблених поверхонь зазвичай використовуються такі методи: водне розпилення, укриття бетонної поверхні поліетиленовою плівкою.

вертикальная гидроизоляция фундамента
вертикальная гидроизоляция фундамента
вертикальная гидроизоляция фундамента

Не слід забувати, що немає універсального матеріалу. Тому на успіх можна розраховувати, використовуючи не «диво-продукт», а правильно підібрану систему матеріалів.