UA | RU

Гідроізоляція цоколя та вимощення

У ході будівництва нової будівлі та в процесі експлуатації вже збудованого, найчастіше виникає питання необхідності гідроізоляції та захисту від руйнівного атмосферного впливу таких елементів конструкції як цоколь та вимощення.

Нагадаємо, що цоколем прийнято називати будівлі, що огороджують підпілля, стіну або фундамент, що знаходяться вище рівня землі. Якщо фундамент стрічковий, то цоколем служить його верхня частина, що виступає над поверхнею землі. Якщо фундамент стовпчастий, то цоколем є стіни, які влаштовуються між стовпами або над ними (тобто ростверк).

По відношенню до зовнішньої стіни цоколь може бути виступаючим, западающим або перебувати з нею в одній площині. Проте про це багато написано в інтернеті.

На думку, найнадійнішим є западающий цоколь, т.к. його форма дозволяє прикрити від зовнішніх впливів гідроізоляційний шар, що влаштовується для захисту стін, і забезпечити стік води зі стін під час дощів.

Вимощення - просто кажучи, це елемент будівлі, виконаний у вигляді смуги (ширина вимощення залежить від типу ґрунту та винесення карнизних звисів даху, але не менше 100 см.) з бетону, асфальту або іншого матеріалу, що проходить по периметру будівлі, з ухилом у напрямку від будівлі.  

Головне завдання вимощення - захистити фундамент від зовнішніх впливів.

Якщо вимощення не виконуватиме цього завдання, то дощова і тала вода буде постійно стікати по фундаменту і руйнувати його. 

Висновок: Для того, щоб вимощення захищала фундамент будинку, вона сама повинна бути захищена від зовнішніх впливів. Таким чином, на перше місце, як і у випадку із цоколем, виходить питання гідроізоляції. 

Докладніше про технології пристрою гідроізоляції

Якщо питання йде про стадії будівництва, то ідеальний варіант – додати до бетону гідроізоляційну добавку. "Мегатрон Добавка"

Детально, про технологію гідроізоляції на стадії бетонування тут .

Також, для гідроізоляції цоколя та вимощення виконаних з бетону, можна застосувати гідроізоляцію проникаючої дії "Мегатрон Проникаючий".

Принцип дії матеріалу "Мегатрон Проникаючий" изложен здесь.  Главное это то, что "Мегатрон Проникаючий" працює всередині бетону та захищає від води всю товщу бетону! По цеглі "Мегатрон Проникаючий" дає лише бронюючий шар.

Відзначимо, що бетонні поверхні, оброблені матеріалом "Мегатрон Проникаючий", надалі можна ушляхетнити: клею і суміші, для приклеювання плитки, пісковика і каменю мають хорошу адгезію до відпенетроненого бетону.

Ще один ефективний варіант гідроізоляції: застосування еластичної полімерцементної обмазувальної гідроізоляції "MASTERSEAL-525" .

Цей матеріал застосовується для гідроізоляції бетонних, кам'яних та цегляних конструкцій, на яких утворилися або можуть утворитися волосяні тріщини. Вочевидь, що у подальшому можливе проведення отелочных робіт.

Простіший варіант: влаштування жорсткого гідроізоляційного покриття на цементній основі матеріалом "MASTERSEAL-582".

Якщо цоколь будівлі пошкоджений (фарбування цегли, корозія бетону) і потрібна не лише гідроізоляція, а й ремонт, то один із ефективних варіантів – застосування матеріалу "Мегатрон Ремонтний".   Матеріал має потужну адгезію до бетону, цегли і каменю і має високу водонепроникність. У процесі виконання робіт за допомогою Скріпи відновлюється структура цоколя та (або) вимощення, після чого виконується фінішна гідроізоляція.

Ще один варіант, найпростіший і найдешевший, але не найдовговічніший - застосування гідрофобізуючої рідини або гідрофобізаторів.

Гідрофобізатори - це спеціальні склади на акриловій або кремнійорганічній основі, що надає оброблюваної пористої поверхні (бетону, цегли, піщанику та іншим матеріалам) водовідштовхувальні властивості та морозостійкість. В результаті гідрофобізації вода перестає проникати навіть у пори та тріщини шириною до 1мм.

Підібрати гідрофобізатор тут.

І ще дуже важливий момент, на який варто звернути увагу.

Як би якісно вимощення не було зроблено, згодом між вимощенням і цоколем утворюється щілина. Як кажуть у народі, «вимощення відходить від дому».

 

Крім того, з незнання або з інших причин, при заливанні вимощення, забувають про деформаційні шви. В результаті з'являються тріщини, вода потрапляє в шов примикання вимощення і фундаменту і в тріщини, що з'явилися, і замерзаючи-відтаюючи, «рве» вимощення і робить фундамент доступним для води.

Тому нарізка швів та їх герметизація є однією з умов ефективності, надійності та довговічності служби вимощення.   

Для герметизації деформаційних швів у вимощенні та примиканні вимощення до цоколя радимо застосовувати поліуретановий герметик Stoneflex .  

Приклад герметизації вимощення до стіни цоколя у Харкові дивитись тут.

Таким чином, технологій та матеріалів для гідроізоляції та захисту вимощення та цоколя існує безліч. Головне - грамотно підійти до вирішення питання.

Матеріали та для гідроізоляції та захисту вимощення та цоколя можете підібрати самостійно.

Консультації, придбання та замовлення послуг з гідроізоляції тут.