Гідроізоляція підлоги необхідна для захисту бетонної основи будинку, запобігання загниванню дерев'яних матеріалів та інших матеріалів, що використовуються при будівництві.
На жаль, ніхто не застрахований від підвищеної вологості, особливо у новобудовах. Підвищена вологість має властивість надавати несприятливий вплив, не тільки на оздоблювальні матеріали, що застосовуються при ремонті приміщень, але навіть і на елементи конструкції самої будівлі, поступово, але впевнено приводячи конструкції в непридатність.
Уникнути багато проблем, які приносить підвищена вологість, можливо. Необхідно лише зробити якісну, дотримуючись всієї технології процесу, гідроізоляцію.
Всі матеріали, з яких виконуються гідроізоляційні роботи, можна розділити на дві групи.
Традиційні - ця група ділиться ще на дві підгрупи: матеріали, що приклеюються та обмазують . Обидва види цих матеріалів створюють на поверхні підлоги щільну і дуже міцну за своєю структурою водонепроникну і водовідштовхувальну плівку.
У рулонних матеріалів, що приклеюються плюс у тому, що вони дешеві і доступні. Але якщо є плюс, значить має бути і мінус, так і рулонні матеріали мають свої недоліки. Для склеювання кожного шару між собою необхідно буде використовувати газовий пальник, а якщо робоче приміщення має невеликі розміри, то це стає досить незручно. Плюс до цих незручностей, додасться ще й їдкий та стійкий запах бітуму у процесі зварювання стиків. Крім того, після укладання такої гідроізоляції необхідно підливати додатковий шар статевої стяжки, а це помітно зіграє на висоті стель у приміщенні. Висота зменшиться мінімум на 5 см. Перед укладанням гідроізоляції, потрібно ретельно готувати поверхню та дотримуватися технології всього процесу роботи.
Обмазувальні матеріали виготовляються із сировини, в основі якої містяться полімери та полімерні смоли. Перед виготовленням гідроізоляційного шару поверхня повинна бути ретельно вирівняна.
Але традиційні матеріали мають свій мінус, поки ведуться ремонтні роботи, в процесі експлуатації ці матеріали просто відшаровуються. Це стає причиною нових протікань і, звичайно, доводиться оновлювати захисний шар.
За допомогою традиційних гідроізоляційних матеріалів виконують рулонну ізоляцію на бітумній основі та бітумної мастики.
Набагато ефективніше, простіше і набагато швидше, дати надійну відсіч вогкості у вологому приміщенні за допомогою проникаючої гідроізоляції. Це суміш, що складається з цементу, кварцового піску та хімічних добавок. Якщо нанести таку гідроізоляцію на бетонну основу підлоги, то всі пори та мікропустоти заповнюються, і цей захисний шар стає просто одним цілим, з основною бетонною основою підлоги. Тим самим значно зміцнюючи основну стяжку підлоги.
У результаті багаторічної практичної роботи, а також на підставі висновків, зроблених провідними інститутами, що займаються проблемами бетону, ми маємо всі підстави стверджувати, що серед гідроізоляційних матеріалів проникаючої дії лідируючі позиції займають матеріали системи Мегатрон, які з успіхом застосовуються на відповідальних об'єктах в Україні.
Бетонні поверхні з метою усунення та запобігання капілярній фільтрації води необхідно обробляти розчином матеріалу "Мегатрон Проникаючий".
Перед нанесенням матеріалу "Мегатрон Проникаючий" на бетонну поверхню її необхідно очистити від пилу, бруду, цементного молока, висолів та інших матеріалів, що перешкоджають проникненню активних хімічних компонентів матеріалів системи Мегатрон. Очищати бетонні поверхні за допомогою водоструминної установки високого тиску або іншим прийнятним механічним способом (наприклад, щіткою з металевим ворсом). Ретельно зволожити бетон до повного насичення бетонної структури водою.
Після підготовки поверхні нанести розчин матеріалу "Мегатрон Проникаючий" у два шари пензлем із синтетичного волокна або за допомогою розчинонасосу з насадкою для розпилення. Перший шар матеріалу "Мегатрон Проникаючий" наносити на вологий бетон. Другий шар наносити на свіжий, але вже перший шар, що схопився. Перед нанесенням другого шару зволожити поверхню.
Нанесення розчину матеріалу "Мегатрон Проникаючий" повинно проводитися рівномірно по всій поверхні без пропусків.
Оброблені поверхні слід захищати від механічних впливів та негативних температур протягом 3-х діб. При цьому необхідно стежити за тим, щоб оброблені матеріалами системи Мегатрон поверхні протягом 3-х діб залишалися вологими, не повинно спостерігатися розтріскування та лущення покриття. Для зволоження оброблених поверхонь зазвичай використовуються такі методи: водне розпилення, укриття бетонної поверхні поліетиленовою плівкою.
Гідроізоляція швів та примикань здійснюється з використанням матеріалів "Мегатрон Шовний".
Температурні та деформаційні шви конструкції рекомендуємо гідроізолювати за допомогою спеціальних герметиків Stoneflex.
Головне пам'ятати, при виборі способу, яким ви хочете провести гідроізоляційні роботи, потрібно думати не тільки про ціну та якість, але і в першу чергу про такий показник як, безпека гідроізоляційної суміші, економічність, ремонтопридатність, складність виконання робіт та деякі інші фактори.