UA | RU

Гідроізоляція стиків, примикань, робочих швів бетонування

Практика виконання фахівцями ТОВ «ТЕРІОС» гідроізоляційних робіт у заглиблених бетонних спорудах в м.Харкові та в інших містах та регіонах України дозволяє стверджувати, що основні протікання утворюються по робочих (холодних) швах бетонування, стиків та примикань.

У процесі будівництва часто гідроізоляції цих вузлів уваги не приділяють. Та й у проектах жодних вказівок із цього приводу відсутні. Передбачається, що бетонування проводитиметься безперервно. Це можливо, але неможливо… Як то кажуть «гладко було на папері, та забули про яри, а ними ходити».

З низки технологічних та організаційних причин, на будівельному майданчику забезпечити безперервність процесу бетонування неможливо. В результаті утворюється робочий (або холодний) шов бетонування - площину стику між затверділим і новим (свіжоукладеним) бетоном, що вийшов через перерву в бетонуванні. При застиганні бетонного шару (приблизно через 8 годин з моменту заливки розчину в опалубку) на його поверхні утворюється цементна плівка, що щільно покриває мікропори бетонного каменю. Тому якщо наступний шар бетону залити прямо поверх такого глянсового нальоту, то вийде робочий (холодний) шов бетонування.

Саме в таких вузлах і виникає більшість протікання та підсмоктування. Тому холодних швів не повинно бути не тільки між шарами заливки стін, а й, звичайно ж, між стіною та підлогою.

Запобігти утворенню робочого (холодного) шва бетонування можна декількома способами.

Перше – швидке заливання наступного шару бетону до утворення цементної плівки.

Друге – зняття цементної плівки перед заливкою наступного шару бетону механічним шліфуванням.

Крім того, на стадії бетонування для забезпечення герметизації робочих (холодних) швів можна використовувати спеціальний джгут, що саморозширюється Гідропрокладка.

Однак самі прекрасно розумієте, що на великому об'єкті шліфувати робочі (холодні) шви бетонування ніхто не буде. Таку розкіш можуть собі дозволити приватники, та й то не завжди.
Використання Гідропрокладки також не завжди можливе з технологічних причин.

У результаті практично на всіх об'єктах побудованих із застосуванням технологій монолітного бетонування утворюються робочі (холодні) шви бетонування. Отже, висока ймовірність протікання.

Як показує практика, навіть за наявності зовнішньої гідроізоляції, найнебезпечніше місце у заглибленій монолітній конструкції – примикання пів-стіна.

Надійну гідроізоляцію примикань можна забезпечити застосовуючи матеріали Мегатрон Шовний та Мегатрон Проникаючий.

Докладний опис гідроізоляційних матеріалів та технологічний регламент на виконання гідроізоляційних робіт матеріалами системи Мегатрон можете завантажити тут.

Об'єкти в Харкові, на яких ТОВ «Теріос» виконували подібні роботи тут.

Ще один ефективний варіант - гідроізоляція методом ін'єктування поліуретанових смол.

Технологія ін'єктування полягає в тому, що у примикання, шви, тріщини та порожнечі за допомогою спеціального обладнання під тиском закачують гідроактивні полімерні смоли. Ці матеріали при взаємодії з водою розширюються і заповнюють порожнечі, скріплюють тріщини, зміцнюють бетон і запобігають протіканню води.

Технологія виконання гідроізоляційних робіт методом ін'єктування виглядає так:

Проконсультуватися з питань гідроізоляції робочих (холодних) швів бетонування, придбати матеріали та замовити послуги з гідроізоляції Ви можете зв'язавшись з нами будь-яким зручним для Вас способом .