UA | RU

Гідроізоляція підвалу

Гідроізоляція підвалу зсередини

Гідроізоляція підвалу зсередини здійснюється в існуючих будівлях і має свої особливості.

Мостики та штукатурні гідроізоляційні матеріали під час проведення робіт зсередини приміщення нами не застосовуються, т.к. вони тримають негативного тиску.

Найефективніша проникаюча гідроізоляція, вона запобігає капілярному проникненню вологи через структуру бетону та гідроізолює всю його товщу.

Проникаюча гідроізоляція ідеально підходить для гідроізоляції підвалів, так її простір. можна наносити не тільки із зовнішнього боку бетону, але й із внутрішньої. Це дозволяє відмовитися від розтину зовнішнього периметра споруди для проведення гідроізоляційних робіт та зменшити витрати часу на ремонт та визначення характеру пошкодження дренажу. Технологія застосування складу не вимагає складної та тривалої підготовки поверхні.

Проникаюча гідроізоляція у вихідному вигляді є сухою  розчинну суміш, яка після додавання води та перемішування до сметанообразного стану, наноситься пензлем-макловицею на вологу, насичену водою поверхню бетону. Активні добавки, що містяться в матеріалі, вступають у хімічну реакцію з компонентами бетону та утворюють кристалічні комплекси всередині бетонних фундаментів. При цьому що більше капіляри насичені водою, то краще відбувається зростання кристалів. Таким чином, відбувається заповнення пор та мікротріщин, що забезпечує герметизацію опорних конструкцій.

Безсумнівною перевагою проникаючої гідроізоляції є ще її висока екологічність. Бетон, оброблений проникаючою гідроізоляцією, не пропускає воду, але чудово «дихає», тобто. паропроникаємо, що дуже важливо як для «здоров'я» бетону, так і для здоров'я людей, які перебувають у цій будівлі.

При застосуванні проникаючої гідроізоляції необхідно чітко розуміти, що найбільш вразливими місцями підвалу, з точки зору гідроізоляції, є:

  • шви примикання основа фундаменту-стіна, стіна-стеля;
  • холодні (робочі) шви бетонування;
  • місця введення комунікацій;
  • технологічні отвори кріплення опалубки;
  • температурні та деформаційні шви конструкцій.

У результаті багаторічної практичної роботи, а також на підставі висновків, зроблених провідними інститутами, що займаються проблемами бетону, ми маємо всі підстави стверджувати, що серед гідроізоляційних матеріалів проникаючої дії лідируючі позиції займають матеріали системи Мегатрон.

Вертикальні та горизонтальні (стельові) бетонні поверхні з метою усунення та запобігання капілярній фільтрації води необхідно обробляти розчином матеріалу Мегатрон Проникаючий.

Перед нанесенням матеріалу Мегатрон Проникаючий на бетонну поверхню її необхідно очистити від пилу, бруду, цементного молока, висолів та інших матеріалів, що перешкоджають проникненню активних хімічних компонентів матеріалів системи Мегатрон. Очищати бетонні поверхні за допомогою водоструминної установки високого тиску або іншим прийнятним механічним способом (наприклад, щіткою з металевим ворсом). Ретельно зволожити бетон до повного насичення бетонної структури водою.

Після підготовки поверхні нанести розчин матеріалу Мегатрон Проникаючи в два шари пензлем із синтетичного волокна або за допомогою розчинонасоса з насадкою для розпилення. Перший шар матеріалу Мегатрон Проникаючий наносити на вологий бетон. Другий шар наносити на свіжий, але вже перший шар, що схопився. Перед нанесенням другого шару зволожити поверхню.

Нанесення розчину матеріалу Мегатрон, що проникає, має проводитися рівномірно по всій поверхні, без пропусків.

Оброблені поверхні слід захищати від механічних впливів та негативних температур протягом 3-х діб. При цьому необхідно стежити за тим, щоб оброблені матеріалами системи Мегатрон поверхні протягом 3-х діб залишалися вологими, не повинно спостерігатися розтріскування та лущення покриття. Для зволоження оброблених поверхонь зазвичай використовуються такі методи: водне розпилення, укриття бетонної поверхні поліетиленовою плівкою.

Гідроізоляція місць технологічних отворів від стяжок кріплення щитової опалубки здійснюється матеріалами Мегатрон Шовний та Мегатрон Проникливий.

Перш ніж приступити до гідроізоляції отвору необхідно демонтувати пластикову втулку за допомогою дриля або іншим прийнятним способом, після чого очистити отвір (стисненим повітрям або йоржом) від пилу. Заповнити отвір монтажною піною таким чином, щоб по краях отворів із зовнішньої або внутрішньої сторони залишилися порожнини завглибшки 20-25 мм. Після цього отримані порожнини зволожити.

Приготувати розчин матеріалу Мегатрон Шовний шпаклювальної консистенції. Заповнити порожнини розчином матеріалу Мегатрон Шовний за допомогою металевого шпателя або вручну в гумових рукавичках, сильно втискаючи та ущільнюючи його. Витрата матеріалу Мегатрон Шовний на порожнину діаметром 20 мм та глибиною 20-25 мм становить 0,03 кг. із розрахунку сухої суміші.

Приготувати розчин матеріалу Мегатрон Проникаючий, зволожити заповнені розчином матеріалу Мегатрон Шовний і прилеглі до них у радіусі 20 мм ділянки, після чого пензлем нанести на них розчин матеріалу Мегатрон Проникаючий.

Гідроізоляція швів, стиків, сполучень, примикань, вводів комунікацій здійснюється з використанням матеріалів Мегатрон Шовний та Гідропрокладка.

Гідроізоляція тріщин матеріалом Мегатрон Шовний можлива як на етапі нового будівництва, так і в процесі проведення ремонтних робіт на спорудженні, що експлуатується. Використання Гідропрокладки допускається тільки на монолітних конструкціях, що будуються в процесі бетонування.

Увага! Матеріал Мегатрон Шовний ефективний тільки для гідроізоляції та герметизації швів та тріщин статичних конструкцій.

Гідроізоляція рухомих сухих та вологих тріщин  здійснюється спеціальними ін'єкційними смолами.

Незважаючи на те, що ін'єкційний вид гідроізоляції є відносно новим, багато фахівців вже віднесли його до найкращих і надійних способів гідроізоляції.

Метод ін'єкційної гідроізоляції полягає в тому, що матеріали, що застосовуються, доставляються в глибину конструкції шляхом високого тиску за допомогою спеціальних інструментів (пакерів). Основні переваги, якими характеризується ін'єкційна гідроізоляція, є:

  • Зниження витрат на ремонтні роботи;
  • Може проводитись будь-якої пори року;
  • Дозволяє уникнути великомасштабних ремонтних та будівельних робіт, а також дає можливість у майбутньому проводити ремонтні роботи локально, без великих коштів та сил;
  • Роботи з ін'єкційної гідроізоляції не перешкоджають роботі об'єктів;
  • Результат – ефективна безшовна гідроізоляція.

Температурні та деформаційні шви конструкції рекомендуємо гідроізолювати за допомогою спеціальних герметиків Stoneflex.

Не слід забувати, що не існує універсального матеріалу. Тому на успіх можна розраховувати, використовуючи не «диво-продукт», а правильно підібрану систему матеріалів для конкретного підвалу.

гидроизоляция подвала изнутри
гидроизоляция подвала изнутри