Питання про гідроізоляцію стелі виникає тоді, коли стеля мокріє та протікає вода.
Нагадаємо, що стеля – це нижня поверхня перекриття будівлі, що обмежує приміщення зверху.
З точки зору гідроізоляції, правильно та розумно гідроізолювати поверхню перекриття зовні. Однак іноді з тих чи інших причин гідроізоляцію ззовні виконати неможливо. У такому разі доводиться шукати варіанти вирішення питання зсередини.
Застосовувані ТОВ «ТЕРІОС» технології та матеріали дозволяють виконувати гідроізоляцію стельових поверхонь зсередини. Як правило, це стелі багаторівневих гаражів, паркінгів, промислових підприємств. Дуже рідко – приватні квартири у багатоповерхових будинках.
Зазначимо, що якісно виконати гідроізоляцію стелі зсередини штукатурною або мастичною гідроізоляцією неможливо. Ці матеріали просто відпадають від стелі внаслідок дії вологи та власної ваги.
Оптимальний варіант для гідроізоляції стелі – проникаюча гідроізоляція Мегатрон.
Технологія гідроізоляції зводиться до нанесення на стелю пенетруючого складу, який гідроізолює всю товщу бетонного перекриття. «Мегатрон Проникаючий» необхідно наносити на просочену водою поверхню, що вигідно відрізняє його від мастил.
Але не все так просто. Щоб якісно виконати гідроізоляцію стелі, необхідно її ретельно очистити від штукатурки, фарби, нальоту та інших матеріалів та речовин. Як правило, застосовується електроінструмент та установки високого тиску типу Kärcher.
Тому необхідно виявити місця найбільш активних протікань – це тріщини в перекритті, робочі шви бетонування (якщо перекриття з монолітного бетону), примикання між плитами перекриття, деформаційні шви, вводи-виводи комунікацій. І ось-тут тільки "Мегатроном Проникаючим" проблему не вирішити.
Для гідроізоляції статичних тріщин та стиків необхідно застосовувати шовний гідроізоляційний матеріал «Мегатрон Шовний» . Примикання «стеля-стіна», якщо за ними є протікання також можна гідроізолювати матеріалом «Мегатрон Шовний».
Гідроізоляцію «плачучих» робочих швів і ниткоподібних тріщин доцільно виконувати гідроактивними поліуретановими смолами, що спінюються, (виробництва WEBAC (Німеччина), наприклад), які за допомогою спеціального обладнання під високим тиском закачуються в тріщини і зупиняють воду.
Гідроізоляція деформаційних швів повинна виконуватись виключно еластичними матеріалами. Фахівцями ТОВ «Теріос», на об'єктах у Харкові та інших містах України, герметизація стельових деформаційних швів виконується поліуретановими герметиками Stoneflex.
При этом, предварительно, шов необходимо подготовить: удалить из герметизируемой зоны шва на необходимую глубину пенопласт или доску, очистить шов, при необходимости восстановить кромки специальным материалом Мегатрон Ремонтный. Перед укладкой герметика, внутренняя поверхность шва для обеспечения надежной адгезии герметика к бетону, обрабатывается специальным праймером. В шов вставляется жгут из вспененного полиэтилена и только после этого шов заполняется герметиком. В общем, ничего сложного.
Окрім цього, залежно від конструктивних особливих вузлів, для герметизації застосовуються спеціальні еластичні стрічки, що герметизують.
Введення комунікацій, залежно від матеріалів, з яких виконані труби (метал або ПВХ) герметизуються Мегатрон Шовний та (або) герметиком Stoneflex, із застосуванням гідропрокладок, що самонабухають.
Тільки після виконання всіх зазначених операцій стеля зволожується та обробляється проникаючою гідроізоляцією «Мегатрон Проникний».
Тут також існує важлива технологічна особливість. Наносити макловицею «Мегатрон Проникаючий» на стелю дуже незручно: невигідно (витрата велика) і небезпечно для здоров'я (розчин летить в очі, на голову, заливається під рукави та рукавички). Фахівці ТОВ «Теріос» для нанесення розчину гідроізоляції «Мегатрон Проникаючий» на стельові поверхні застосовують механічний спосіб, який забезпечує високу продуктивність і якість, а також мінімальну витрату матеріалу. Але для цього потрібне спеціальне обладнання.
Тому, якщо стоїть завдання зробити гідроізоляцію окремих вузлів стелі, можна спробувати виконати своїми руками. Ну а якщо потрібен комплексний підхід, то доцільніше звернутися до фахівців.