Щоб витравити грибки, треба дуже ретельно очистити, а потім обробити заражені поверхні ефективним фунгіцидним засобом та відновити у приміщенні нормальний мікроклімат.
Основна причина появи цвілі на бетонних стінах заглиблених приміщень елеватора – волога. Тому головним у боротьбі з цвіллю є усунення причин її виникнення.
На елеваторах підвищена вологість є у заглиблених приміщеннях: бункерах, галереях тощо.
Підвищена вологість у таких місцях викликається низкою причин, наприклад, просочуванням ґрунтових та поверхневих вод, проникненням атмосферних опадів. Дуже часто цвіль з'являється у приміщеннях з поганою вентиляцією. Вона може жити на будь-якій поверхні. Найгірше, що з часом пліснява не тільки обґрунтовується на поверхні матеріалу, а й проникає всередину. Найтонші нитки грибниці, завтовшки близько одного мікрометра, наче щупальці, обволікають будівельну конструкцію і впроваджуються в неї дедалі глибше і глибше. Якщо стіни заражені цвілевим грибком зсередини, боротися з ним дуже складно. У продуктах життєдіяльності грибків містяться хімічно активні мінеральні та органічні кислоти. Вони розносяться будівельними матеріалами по дрібних капілярах і поступово їх руйнують.
Бетон, цегла, пластик, дерево, з часом втрачають свою міцність і споруда приходять у непридатність у кілька разів швидше за розрахункові терміни.
Тому, для того, щоб ефективно боротися з грибком, необхідно здійснити комплекс заходів із гідроізоляції заглиблених приміщень елеватора.
При цьому, ліквідація капілярного просочення вологи крізь пори бетону, є одним із основних заходів.