UA | RU

Гідроізоляція та герметизація елеваторів

Гідроізоляція та захист фундаментів силосів

Дуже часто, ще на стадії проектування ігноруються вимоги захисту не лише фундаментів силосів, а й підземних споруд елеватора.

  • Технології застосовуються застарілі та неефективні
  • Будівельники в свою чергу економлять на гідроізоляції (і не тільки) - матеріал найдешевший
  • У ході виконання гідроізоляційних робіт технології не дотримуються
 

А тим часом бетон, з якого виливається фундаментна плита силосів, пропускає вологу. Усередині бетону знаходиться арматура, яка має властивість корродувати, внаслідок чого у масиві тіла бетону виникають тріщини. Конструкція втрачає міцність і з часом руйнується. Проникнення вологи в бетон створює ідеальне середовище для розвитку грибка та цвілі.

Ще на етапі розробки проекту слід врахувати специфіку місця, де розгортатиметься будівництво: необхідно знати, яка кількість вологи і з якою періодичністю впливатиме на фундамент.

ВАЖЛИВО! Тип гідроізоляції для фундаментної плити силосів слід визначити ще на стадії проекту, а не тоді, коли фундамент уже залитий. Особливо це важливо, якщо у цій місцевості високий рівень ґрунтових вод.

Гідроізоляцією фундаменту слід займатися тільки в теплу пору року – орієнтовно з травня по вересень або жовтень, але, принаймні, не в період танення снігу та сезону дощів.

Відразу хочемо порадити, як би ви себе не відчували в будівельній справі, гідроізоляцію фундаментів силосів краще довірити професіоналам. Причому професіоналам вузької спеціалізації. Насамперед тому, що гідроізоляцію фундаменту потрібно зробити правильно і надійно з першого разу, оскільки розтин гідроізоляції фундаменту для ремонту дуже недешевий захід. І тут краще перестрахуватись.

Більшість забудовників чудово будують, але не знають і не вміють виробляти комплексну, надійну та довговічну, розраховану на десятки років гідроізоляцію споруди, що зводиться у складних гідрогеологічних умовах.

Ще одна типова ситуація: замовник купує дорогі сертифіковані матеріали, але виконувати роботу доручають бригаді, яка не має ні досвіду, ні ліцензії. Внаслідок цього порушується технологія.

Практика свідчить, що найбільш ефективними при гідроізоляції фундаментів є матеріали проникаючої дії.«МЕГАТРОН ПРОНИКАЮЧИЙ», «MASTERSEAL-501» , «WATERBLOCK PENETRATE»

Судіть самі:

  • опір гідростатичного тиску за різними оцінками становить від 20 атмосфер, у більш дешевих «аналогів» цей показник не перевищує 10 (за даними самих виробників)
  • глибина проникнення свідчить про силу дії матеріалу, залежить від багатьох чинників, стандартами не нормується.
  • після обробки міцність бетону збільшується від 5 до 15%, а морозостійкість покриття становить не менше 400-500 циклів
  • матеріал наноситься при температурі не менше +5 градусів на вологу поверхню пензлем або розпилювачем, не вимагає спеціального догляду за обробленою поверхнею, за винятком випадків застосування в дуже жаркому та сухому кліматі, коли його потрібно захищати від пересихання
  • матеріал наноситься за 2 шари, при цьому реальна витрата в середньому становить 0,5- 1 кг на кожен шар, а у разі сильно пошкодженої поверхні, що фільтрує, може досягати 1,5 кг на 1 м. кв.. У «слабких» матеріалів витрата досягає 5-7 і навіть 10-12(!) кг на 1 м.кв. Можете собі уявити трудомісткість цього процесу

До того ж важливий термін служби матеріалу. У матеріалів проникаючої дії це весь термін служби бетону. В інших матеріалів – невідомо, вони й існують нещодавно, деякі з них не більше року.

Однак не слід забувати, що не існує універсального матеріалу. Тому на успіх можна розраховувати, використовуючи не "чудо-продукт", а правильно підібрану систему матеріалів.

Таким чином, розраховуючи вартість робіт з гідроізоляції фундаментів силосів, необхідно враховувати весь комплекс допоміжних матеріалів.

элеватор
элеватор
элеватор
элеватор
элеватор
элеватор
элеватор
элеватор

Гідроізоляція та герметизація елеваторів